Najnowsze trendy w aranżacji kuchni

28 sierpnia 2018
0 komentarzy

Lubisz efektowne, designerskie wnętrza? Jeśli tak, z pewnością zainteresuje Cię ten krótki katalog najnowszych trendów w aranżacji kuchni, które możesz wykorzystać w urządzeniu swojego perfekcyjnego pomieszczenia.

Minimalizm

Projektowanie minimalistycznych wnętrz wciąż pozostaje na liście bestsellerowych rozwiązań! Styliści twierdzą, że wynika to z tempa życia, które sobie narzucamy – żyjąc intensywnie, podświadomie odczuwamy potrzebę przebywania w uporządkowanych, czystych pomieszczeniach zorganizowanych tak, by sprawnie się po nich poruszać i utrzymywać w nich nienaganny porządek.

W dobrym świetle

Jasna, świetnie oświetlona kuchnia? Jak najbardziej! Wystarczy wykorzystać energooszczędną technologię LED, która przyczyni się do równomiernego rozprowadzania światła po całym pomieszczeniu, wyraźnie je rozjaśniając. Pomieszczenie optycznie się powiększy i stanie się przejrzyste.

Biel

To kolor, który bije rekordy popularności! Co więcej, pasuje zarówno do pomieszczeń w stylu vintage, jak i tych nowoczesnych – z gładkimi, lśniącymi nowością frontami i płytkami. W przypadku kuchni w styli skandynawskim styliści zalecają właśnie monochromatyczne barwy w neutralnych barwach – biel sprawdza się tu świetnie – i szafki bez uchwytów.

Kontrolowane pomieszanie z poplątaniem

Absolutnym hitem sezonu jest łączenie skrajnie różnych stylów – nowoczesnego z tradycyjnym. To tzw. styl fusion, który zezwala na kontrolowane mieszanie nowoczesnych rzeczy ze starymi meblami. Świetnie wygląda klasyczny stół z różnymi i różnokolorowymi modelami krzeseł.

Prywatna wizualizacja

Jeśli masz wyobraźnię przestrzenną, wyobraź sobie wszystkie wymienione wyżej elementy. Pomyśl, jak będziesz poruszać się po przyszłej kuchni. Weź pod uwagę swój wzrost, akcesoria, po które sięgasz najczęściej. Pomyśl, gdzie lubisz przygotowywać się do gotowania… A następnie systematycznie realizuj kryteria, dopasowując blaty, szafki, sprzęt i mniejsze akcesoria. Przemyślana aranżacja nigdy nie wyjdzie z mody!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dodatki, które ożywią Twoją kuchnię

Uwielbiasz swoją kuchnię, jednak masz wrażenie, że od pewnego czasu stała się ona odrobinę… nudna? Nie planujesz poważnych zmian w aranżacji kuchni, a mimo to chciałbyś wprowadzić do niej odrobinę nowej energii? Dowiedz się, jakie dodatki ożywią Twoją kuchnię i pozwolą Ci na wprowadzenie do jej wnętrza prawdziwego powiewu świeżości!
26 listopada 2018
0 komentarzy

Jak zaaranżować ścianę nad blatem kuchennym?

Istnieje mnóstwo sposobów na wykończenie ściany, znajdującej się nad blatem kuchennym. W przypadku wielu ciekawych, nowoczesnych aranżacji ściana ta staje się główną ozdobą kuchni. Podpowiadamy, jak zaaranżować ścianę nad blatem kuchennym, aby zyskała ona niepowtarzalny charakter i uprzyjemniała Ci codzienne gotowanie!
29 października 2018
0 komentarzy

Stół w kuchni – jak wybrać idealny?

Jednym z najważniejszych domowych mebli jest stół – to on koncentruje w jednym miejscu całe rodziny, to przy nim spożywamy posiłki i organizujemy spotkania towarzyskie. Warto wybrać taki, który będzie ładnie się prezentował, pasował do aranżacji wnętrza i pełnił swoją funkcję.
28 sierpnia 2018
0 komentarzy