Minimalistyczna kuchnia – hit sezonu

28 sierpnia 2018
0 komentarzy

Coraz większą popularnością cieszą się minimalistycznie urządzone wnętrza. Dotyczy to także kuchni, które urządzone w tym skandynawskim stylu zdają się lśnić czystością, emanować luksusem i elegancją. Odbijające światło szafki, szuflady bez rączek, piękny, duży zlew, lśniąca lodówka i płyta indukcyjna czy funkcjonalna wyspa na środku pomieszczenia to tyko niektóre elementy, które pomogą Ci wyczarować efektowny efekt minimalizmu.

Dla kogo minimalizm w kuchni?

Nie dla każdego. Gusta są różne – to po pierwsze. Niektórzy wolą przytulne, zagracone kuchnie z drewnianymi meblami, wiszącymi garnkami i firankami w oknach. Po drugie, koniecznie trzeba wziąć pod uwagę, że o ile takie wnętrze pięknie wygląda, może się okazać odrobinę niepraktyczne. Widać w nim najmniejsze plamy i okruchy, więc trzeba często sprzątać. Nie do końca odnajdą się tu miłośnicy gotowania – nie mając akcesoriów bezpośrednio pod ręką, tylko w szufladach i szafkach, nie poczują swobody.

Jak osiągnąć najlepszy efekt?

Jeśli już podjąłeś decyzję i chcesz urządzić kuchnię w stylu skandynawskim, podrzucamy garść wskazówek. Przede wszystkim minimalizm sprawdzi się świetnie w przypadku nieco większych kuchni w mieszkaniach, apartamentach i domach, ponieważ większa przestrzeń potęguje fenomenalne wrażenia. Jak osiągnąć ten efekt? Postawić na gładką, lśniącą zabudowę w dobrym odcieniu, a po drugie – zrezygnować z nadmiaru akcesoriów kuchennych na blatach. Trzeba je umieścić w szufladach i szafkach albo po prostu ograniczyć ich ilość. Zabudowa powinna być ustawiona wzdłuż kuchennej ściany z utrzymaniem ciągu technologicznego (lodówka > zlew > blat > płyta grzewcza) – warto postawić na obszerne szafki dolne i nieco węższe szafki górne, świetną opcją jest zamówienie mebli na wymiar. Idealnym kolorem minimalistów jest biel, ale sprawdzą się też żywsze odcienie, przez czerwień po granat i czerń.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dodatki, które ożywią Twoją kuchnię

Uwielbiasz swoją kuchnię, jednak masz wrażenie, że od pewnego czasu stała się ona odrobinę… nudna? Nie planujesz poważnych zmian w aranżacji kuchni, a mimo to chciałbyś wprowadzić do niej odrobinę nowej energii? Dowiedz się, jakie dodatki ożywią Twoją kuchnię i pozwolą Ci na wprowadzenie do jej wnętrza prawdziwego powiewu świeżości!
26 listopada 2018
0 komentarzy

Jak zaaranżować ścianę nad blatem kuchennym?

Istnieje mnóstwo sposobów na wykończenie ściany, znajdującej się nad blatem kuchennym. W przypadku wielu ciekawych, nowoczesnych aranżacji ściana ta staje się główną ozdobą kuchni. Podpowiadamy, jak zaaranżować ścianę nad blatem kuchennym, aby zyskała ona niepowtarzalny charakter i uprzyjemniała Ci codzienne gotowanie!
29 października 2018
0 komentarzy

Jak sprawdza się w kuchni tzw. wyspa?

W każdym domu kuchnia to najważniejsze miejsce, wokół którego kręci się życie rodzinne. To tu spędzamy po kilka godzin dziennie na przygotowywaniu posiłków, jedzeniu i rozmowach z najbliższymi, to tu kręcą się nasi domownicy i goście. Dlatego warto zaplanować to wnętrze tak, by było efektowne i efektywne, by pięknie wyglądało i zachęcało do przebywania.
24 sierpnia 2018
0 komentarzy