Jak sprawdza się w kuchni tzw. wyspa?

24 sierpnia 2018
0 komentarzy

W każdym domu kuchnia to najważniejsze miejsce, wokół którego kręci się życie rodzinne. To tu spędzamy po kilka godzin dziennie na przygotowywaniu posiłków, jedzeniu i rozmowach z najbliższymi, to tu kręcą się nasi domownicy i goście. Dlatego warto zaplanować to wnętrze tak, by było efektowne i efektywne, by pięknie wyglądało i zachęcało do przebywania.

Wyspa, czyli dodatkowa przestrzeń pracy

Wyspa w kuchni to fenomenalny zabieg aranżacyjny, który świetnie wygląda i jest bardzo funkcjonalny. Rewelacyjnie pasuje do dużych pomieszczeń, zwłaszcza w otwartych domach, w których nie ma ściany między przestrzenią kuchenno-jadalną a salonem. Wówczas wyspa stanowi element łączący i prezentuje się naprawdę fantastycznie. Można do niej dostawić stołki barowe, aby uzyskać jeszcze ciekawszy efekt. Ważne, aby wyspa została dobrze usytuowana w myśl kuchennej ergonomii.

O czym warto pamiętać?

Wyspa w kuchni nie sprawdzi się w praktyce, jeśli w pobliżu nie znajdą się inne sprzęty kuchenne. Oczywiście, im większa wyspa, tym więcej możliwości i większa przestrzeń pracy, dlatego z praktycznego punktu widzenia podczas korzystania z wyspy dobrze byłoby mieć pod ręką płytę grzewczą i zlewozmywak. W związku z tym te dwie strefy powinny znaleźć się blisko siebie, podobnie jak piekarnik. W zasięgu strefy gotowania powinna też stanąć lodówka.

Zalety rozwiązania

Wyspa ma sporo zalet – jest bardzo atrakcyjna wizualnie, a ponadto pozwala na uzyskanie dodatkowej przestrzeni roboczej w kuchni. Dzięki niej gotowanie może stać się centralnym punktem spotkań rodzinnych i towarzyskich – goście i domownicy mogą usiąść przy stołkach, a gotujący może oddawać się przyjemnościom twórczym. Wyspa to przestrzeń łatwo dostępna z każdej ze stron, dzięki czemu może z niej korzystać kilka osób naraz. Dobrze usytuowana i zaprojektowana wyspa stanie się centralnym punktem pomieszczenia – zarówno dekoracyjnym, jak i użytkowym.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Dodatki, które ożywią Twoją kuchnię

Uwielbiasz swoją kuchnię, jednak masz wrażenie, że od pewnego czasu stała się ona odrobinę… nudna? Nie planujesz poważnych zmian w aranżacji kuchni, a mimo to chciałbyś wprowadzić do niej odrobinę nowej energii? Dowiedz się, jakie dodatki ożywią Twoją kuchnię i pozwolą Ci na wprowadzenie do jej wnętrza prawdziwego powiewu świeżości!
26 listopada 2018
0 komentarzy

Jak zaaranżować ścianę nad blatem kuchennym?

Istnieje mnóstwo sposobów na wykończenie ściany, znajdującej się nad blatem kuchennym. W przypadku wielu ciekawych, nowoczesnych aranżacji ściana ta staje się główną ozdobą kuchni. Podpowiadamy, jak zaaranżować ścianę nad blatem kuchennym, aby zyskała ona niepowtarzalny charakter i uprzyjemniała Ci codzienne gotowanie!
29 października 2018
0 komentarzy