Czego w kuchni zabraknąć nie może, czyli kilka wskazówek dla urządzających kuchnię

28 sierpnia 2018
0 komentarzy

Kuchnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu czy mieszkaniu. Każdy z nas spędza tu dużo czasu – miłośnicy pieczenia i gotowania relaksują się tu godzinami – dlatego warto postarać się o to, by była jak najlepiej i najbardziej funkcjonalnie urządzona.

Zabudowa i podstawowy sprzęt

Jeśli przygotowujesz się do urządzania swojej wymarzonej kuchni, ten artykuł choć trochę ułatwi Ci sprawę. Przede wszystkim pomyśl o zabudowie – warto postawić na meble na wymiar. Wybierz styl, który odpowiada Twoim gustom. Następnie weź pod uwagę ciąg technologiczny i zadbaj o właściwy układ sprzętu i urządzeń – pamiętaj, że blisko lodówki powinien być zlew i blat, a dopiero później płyta grzewcza. Jeśli cenisz sobie przestrzeń również na kuchence, postaw na płytę indukcyjną.

Stół i krzesła

Czego jeszcze nie może zabraknąć w kuchni? Pięknego stołu i krzeseł. I znowu – sprawdzi się albo ogromny, drewniany stół z ładnym zestawem krzeseł, albo jednokolorowy model z tworzywa sztucznego. W tych najbardziej designerskich wnętrzach świetnie będą prezentowały się różnokolorowe stołki czy fotele z obiciami.

Doposażenie – ważna rzecz!

Urządzając kuchenne wnętrze, często zapominamy o tym, żeby je odpowiednio je wyposażyć. Zabudowa zabudową, lodówka lodówką, ale bardzo ważne są też kuchenne akcesoria i drobny sprzęt. Po pierwsze – naczynia. Nie warto poprzestawać na zastawie stołowej składającej się z dużych, głębokich i małych talerzyków. Przyda się parę misek różnej wielkości, naczynia ceramiczne do zapiekania, mniejsze miseczki i talerzyki na ciasto. Co jeszcze? Komplet garnków różnej wielkości – warto postawić na żeliwne naczynia, które mają dużo zalet – no i oczywiście sztućce. Przyda się blender, mikser, robot planetarny, efektowny czajnik elektryczny, ekspres ciśnieniowy, toster do chleba i inne gadżety, które sprawiają, że chce się gotować!

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Kuchnia w ciemnych kolorach

Kto powiedział, że kuchnia musi być jasna? Ciemne barwy coraz śmielej wkraczają do aranżacji wnętrz – kuchnia urządzona w ciemnych kolorach może być bardzo przytulna i elegancka. Wystarczy pamiętać o kilku zasadach i wykorzystać proste triki, aby cieszyć się stylową kuchnią w ciemnych kolorach.
17 listopada 2018
0 komentarzy

Jak urządzić salon z aneksem kuchennym?

Salon z aneksem kuchennym to doskonała propozycja dla niewielkich wnętrz. Takie połączenie pozwala na wizualne powiększenie przestrzeni, a jednocześnie stwarza ogromne możliwości aranżacyjne. Dowiedz się, jakie są zalety salonu z aneksem kuchennym i jak go urządzić, aby cieszyć się nie tylko funkcjonalnością, ale też doskonałym wyglądem mieszkania.
9 listopada 2018
0 komentarzy